Susanne Mortensen

Get Adobe Flash player

Født i Haderslev, hvor jeg boede frem til 1977.

Januar 1978 - 1981: Skolen for Fysioterapeuter i København.

Gift med Kim. Sammen har vi 2 sønner.

1986: Flyttede til Værløse.

Siden juni 1991 ansat i Ballerup kommune. Tiltrådte seneste stilling "Leder af Træning & Aktivitet" den 15.10.2009.

Maj 2001: Afsluttede merkonomuddannelse i linjen "Personaleudvikling".

Januar 2002: Medlem af Kommunalbestyrelsen i Værløse.

Januar 2006: Næstformand for Sammenlægningsudvalget for Furesø Kommune.

Januar 2007: 1. viceborgmester og medlem af Furesø Byråd.

Januar 2010: 1. viceborgmester, formand for Social- og Sundhedsudvalget, medlem af Furesø Byråd.

 

Januar 2014: 2. viceborgmester, formand for Social- og Sundhedsudvalget, medlem af Furesø Byråd.

 

Copyright © 2014 Susanne Mortensen

All Rights Reserved.